2024. április 26. péntek. Ma Ervin, holnap Zita ünnepli a névnapját.

Borostyán Mihály emléktábla avatója és emléktorna

11.Sajóbábonyban a megújult Borostyán Mihály Sportközpont névadó ünnepségére, és emléktábla avatására több száz ember előtt került sor 2015. szeptember 06-án, vasárnap a délutáni órákban.

Dr. Szilva István polgármester ünnepi köszöntője után, Borostyán Judittal leplezte le az emléktáblát. Az ünnepélyes pillanatok után két mérkőzés került megrendezésre a Borostány Mihály Emléktorna keretében. Először a Sajóbábony Öregfiúk csapata lépett pályára a Magyar Színészválogatott ellen. A találkozót a  Nemcsák Károly által vezetett színészválogatott nyerte, az eredmény 0:1

Ezt követte az SVSE és a DVTK barátságos összecsapása, ahol 3-2-re a hazai csapat győzedelmeskedet.

Az első mérkőzés kezdőrúgásait Hubai Krisztián alpolgármester, Hronyecz Norbert, SVSE elnök, a Sajóbábony VSE – Diósgyőri VTK első félidejének kezdőrúgását dr. Szilva István polgármester, a második félidő kezdőrúgását pedig Sebestyén László a Fidesz választókerületi elnöke végezte el.

A két mérkőzés között Keresztesi Róbert freestyle foci bemutatóját tekinthette meg a közönség.

A rendezvényt megtisztelték jelenlétükkel Borostyán Mihály egykori sajóbábonyi és DVTK-ás csapattársai, a DVTK „nagy öregei”, mint: Salamon József, Veréb György, Oláh Ferenc, Csányi József, Tatár György, Borisz Teodoru, Szabó Géza.